Skip to main content

Jak znaleźć dobrą i profesjonalną firmę IT? Jak nie dać się oszukać i znaleźć dobrą ofertę na usługi informatyczne?

Co to znaczy dobra firma IT?

Dobra firma IT, to taka która po przeprowadzonej analizie potrzeb informatycznych w Twojej firmie oraz ocenie zaplecza technicznego, będzie w stanie trafnie oszacować oraz wskazać skalę ulepszeń lub modernizacji w zakresie odpowiedniego zabezpieczenia zaplecza informatycznego Twojego biznesu.

Jak działa profesjonalna firma IT?

Specjaliści IT przed dokonaniem wyceny swoich usług, zawsze powinni poprzedzić swoją wycenę odpowiednią identyfikacją potrzeb informatycznych Twojej firmy. Tylko całościowy i kompleksowy audyt pozwoli ocenić, jakie kroki należy przedsięwziąć, aby przedsiębiorstwo działało sprawniej i skuteczniej. Kolejnym etapem identyfikacji potrzeb jest ocena rozwiązań sieciowych oraz sprzętu komputerowego w firmie. Jest to istotne z uwagi na skalę wdrażanych usprawnień. W zależności od potrzeb firmy, zaplecze informatyczne będzie wymagało najczęściej jakichś ulepszeń. Szacunkowa ocena potrzeby zakupu np. nowego oprogramowania oraz sprzętu jest niezwykle istotna dla klienta. Jeżeli firma IT, z którą chcemy podjąć współpracę nie oceniła jasno jakie szacunkowo koszty poniesiemy, możemy się domyślać, że usługodawca nie przeprowadził audytu kompleksowo.

Czy firma IT musi być z tego samego miasta, co Twoja firma?

Dobra firma IT może działać i pomagać Twojej firmie na odległość. Podejmowanie współpracy z usługodawcą, który ma siedzibę w innej miejscowości niż Twoja firma nie stanowi w dzisiejszych czasach przeszkody. Większość firm IT posiada w swojej ofercie obsługę informatyczną w trybie zdalnym, a także z wizytami u klienta.

Co jednak w wypadku nagłej awarii, która wymaga naprawy na miejscu?

Obecnie i to nie stanowi problemu dla firm IT, bowiem coraz więcej z nich posiada swoich specjalistów w kilku lub nawet kilkunastu miastach w Polsce, którzy są tzw. opiekunami danego klienta w jego obszarze zamieszkania. Korzystanie z usług IT z innego miasta nie jest żadną przeszkodą, a dzięki temu zyskujemy dostęp do wielu doświadczonych specjalistów, którzy pomogą Twojej firmie w skuteczny sposób.

Gdzie szukać specjalistów?

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście Internet oraz kontakty z polecenia. Wystarczy wpisać chociażby frazę usługi informatyczne Bydgoszcz lub outsourcing Bydgoszcz, żeby znaleźć specjalistów z zakresu IT w Bydgoszczy. Oprócz szukania specjalistów w Internecie, warto zapytać zaprzyjaźnionych przedsiębiorców i firmy, z jakich usług informatycznych korzystają. Jeżeli firma IT działa w skuteczny sposób i świadczy usługi outsourcingowe na najwyższym poziomie, będzie chętnie polecana dalej, a my zyskamy pewność, że usługi, z których będziemy korzystać będą świadczone na jak najwyższym poziomie.