Skip to main content

Rok 2021 był rokiem transformacji zarówno dla samego Internetu, jak i jego użytkowników. Mogliśmy zauważyć stopniowy spadek popularności serwisu społecznościowego Facebook, a także jego przeobrażenie w Metaverse, czyli coś, co może sygnalizować większą dostępność oraz otwartość na świat wirtualny.

Trwająca pandemia oraz zmiana trybu pracy ze stacjonarnego na zdalny, pozwoliła poznać wiele nowych możliwości, które wykorzystywane są z powodzeniem w wielkich korporacjach, ale także pomniejszych firmach. Miniony rok zmienił także postrzeganie mediów cyfrowych oraz ich rozwiązań. W końcu zaczęliśmy doceniać to, co może nam dać cyfryzacja i jak bardzo może ułatwić nam życie.

Co zatem może nas czekać w cyfrowym świecie w 2022 roku i co on przyniesie dla rozwoju cyfryzacji?

Prognozy w tym zakresie wydają się być jednoznaczne. Na pewno wciąż duże znaczenie dla nowych technologii będzie miało inwestowanie oraz rozwój aplikacji mobilnych umożliwiających komunikację na odległość. Komunikatory społecznościowe oraz narzędzia umożliwiające prowadzenie spotkań oraz konferencji online będą wciąż ulepszane oraz dostosowywane do potrzeb ich użytkowników.

Duże znaczenie dla świata cyfrowego będą również miały przeobrażenia w zakresie polityki bezpieczeństwa danych serwisów społecznościowych. Zostając w tematyce Social Mediów, wciąż niebagatelne wpływy dla reklamodawców oraz odbiorców będą miały aplikacje społecznościowe, takie jak Instagram czy TikTok.

Jednak rozwój aplikacji to nie wszystko, duże zmiany będzie można zauważyć w obrębie wirtualnego rynku walut oraz coraz większego wzrostu znaczenia Bitcoinów. Przeobrażenia, podyktowane przede wszystkim pandemią, ale także ogólnymi zmianami cyfrowymi sprawiło, że coraz więcej użytkowników zaczęło zastanawiać się nad alternatywną formą inwestowania oraz zwiększyło swoje zaufanie do walut elektronicznych. Można więc sądzić, że ten, jak i kolejne lata będą sukcesywnie zwiększać znaczenie oraz dostępność do bitmonet.

Czy powyższe zmiany będą rewolucyjne w kontekście przyszły lat?

Rozwój technologii, nowych mediów oraz pracy nad sztuczną inteligencją, zawsze prowadzą do przeobrażeń w szerszym kontekście oraz nierzadko pociągają za sobą zmiany w sektorach innych niż media cyfrowe. Dzięki temu technika wciąż się rozwija, a rozwiązania wypracowywane przez pomniejsze zmiany prowadzą do powstawania coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązań, które wzmacniają nasz komfort życia i pracy. Można więc śmiało stwierdzić, że każda zmiana może być rewolucyjna dla wielu dziedzin życia i w dłuższej perspektywie może prowadzić do poznania wielu innych, nowych możliwości nie tylko dla świata wirtualnego.