Skip to main content
 

Outsourcing IT

Pełne wsparcie informatyczne dla firm oraz przedsiębiorstw.

Kompleksowa obsługa informatyczna Twojej firmy.

IT-Gramza to firma, która zapewnia pełne wsparcie informatyczne dla firm, przedsiębiorstw i organizacji. Możemy obsługiwać zarówno część jak i całość infrastruktury informatycznej firmy. Realizujemy proste zadania oraz skomplikowane projekty IT. Nie boimy się wyzwań i trudnych tematów. Posiadamy wykwalifikowanych specjalistów oraz wieloletnie doświadczenie w branży IT.Dbamy również o bardzo dobrą komunikację z naszymi klientami.

Obsługa informatyczna

Rozwiązania sieciowe

Doradztwo IT

Zakupy IT

Obsługa informatyczna

Właściwa informatyzacja procesów, odpowiednie zarządzanie oraz administrowanie sieciami i zapleczem IT, to fundament, na którym można budować efektywnie zarządzane przedsiębiorstwo. Przy tworzeniu firmy należy pamiętać o jej odpowiednim zarządzaniu od zaplecza technicznego. Każde przedsiębiorstwo, czy to małe, czy większe powinno posiadać odpowiednio rozwinięte do swoich potrzeb środowisko informatyczne. W dzisiejszych czasach wiele procesów decyzyjnych, kadrowych oraz księgowych realizuje się elektronicznie, co jest nie tylko bezpiecznym rozwiązaniem, ale przede wszystkim nowoczesnym standardem stosowanym w wielu firmach. Dlatego ważne jest, aby w swoim biznesie stawiać również na nowoczesne strategie informatyczne, które umożliwiają zoptymalizowaną oraz w pełni zautomatyzowaną obsługę procesów w zakresie wielu obszarów.

Co jeśli firma nie ma odpowiedniego zaplecza IT?

Część z firm nie ma doświadczenia oraz zasobów odpowiednich do zarządzaniem środowiskiem informatycznym w firmie. Nie jest to jednak przeszkodą do efektywnego kierowania swoim biznesem. Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie wśród przedsiębiorców jest nasza oferta, która proponuję usługę pełnego wsparcia informatycznego dla firm, przedsiębiorstw i organizacji. Możesz powierzyć nam obsługę części lub całości infrastruktury informatycznej firmy. W naszej ofercie znajdziesz wiele usług, od realizacji prostych zadań, aż po wdrażanie komplikowanych projektów IT. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, dbając o właściwą i dobrą komunikację. Nasz zespół tworzą wykwalifikowani specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie w branży IT, którzy nie boją się wyzwań i trudnych tematów.

Co od nas otrzymasz?

Całościową i fachową obsługę informatyczną firmy
Pomożemy Ci wdrożyć, rekonfigurować i zoptymalizować systemu informatyczne w Twojej firmie, a także będziemy je nadzorować.

Wsparcie techniczne
Oprócz wdrożenia rozwiązań informatycznych, zapewnimy Ci odpowiedni i ciągły suport techniczny.

Profesjonalną usługę outsourcingu IT w Twojej firmie
Nasza usługa jest skierowana do firm, które nie mają odpowiednich zasobów własnych umożliwiających wdrożenie specjalistycznych rozwiązań IT. Otrzymasz od nas kompleksowe oraz profesjonalne zaplecze informatyczne, które pozwoli Ci na bardziej efektywne zarządzanie Twoim biznesem.

Jakie są główne korzyści płynące z outsourcingu?

 • redukcja kosztów związanych z zatrudnieniem informatyka,
 • szybka reakcja na zgłoszony problem,
 • ograniczenie występowania usterek poprzez przeglądy sprzętu,
 • nadzór nad bezpieczeństwem danych i systemem kopii zapasowych,
 • nadzór nad legalnością licencji oprogramowania, profilaktyka antywirusowa,
 • sprawny serwis sieci i sprzętu komputerowego,
 • planowanie rozwoju infrastruktury IT.

Redukcja kosztów

70%

Rozwiązane problemy

99%

Zadowolonych klientów

100%

Kompleksowe zarządzanie infrastrukturą informatyczną przedsiębiorstwa

Archiwizacja – regularne tworzenie kopii zapasowych i archiwizacja baz danych  (backup)

Zarządzanie usługami poczty elektronicznej

Opieka informatyczna nad użytkowanym w firmie oprogramowaniem i sprzętem komputerowym;

Analiza potrzeb informatycznych firmy (stałe czuwanie nad potrzebami modernizacji, uzupełniania, czy wreszcie rozbudowy istniejącej infrastruktury informatycznej)

Instalacja i wdrażanie  wszelkiego rodzaju  oprogramowania  wykorzystywanego w firmie (od edytora tekstu po zintegrowany system wspomagający zarządzanie)

Tworzenie i administracja sieciami VPN (wirtualne sieci prywatne).

Szkolenie pracowników w wybranym przez Państwa zakresie

Pomoc w bieżącym dostępie do najnowszych rozwiązań technologicznych

Wirtualizacja – migracja systemów serwerowych oraz stacji roboczych do środowiska wirtualnego;

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który chce powierzyć administrowanie procesami informatycznymi w firmie lub szukasz kogoś, kto zajmie się wdrożeniem oraz nadzorowaniem infrastruktury IT w Twojej firmie, zgłoś się do nas! Zaproponujemy Ci specjalnie dedykowane narzędzia oraz rozwiązania informatyczne dopasowane do potrzeb i profilu działalności Twojej firmy.

Rozwiązania sieciowe

Budowa dobrze prosperujących sieci IT w firmie, to fundament, na którym można tworzyć odpowiednie zaplecze sieciowe w przedsiębiorstwie. Beż wdrożenia potrzebnych rozwiązań sieciowych w firmie, jej funkcjonowanie w dzisiejszych czasach byłoby bardzo utrudnione, a nawet w pewnych obszarach zwyczajnie niemożliwe. Każde, nawet najprostsze połączenie informatyczne w firmie, to podstawa dla efektywnie rozwijającego się biznesu.

Budowanie sieci w infrastrukturze IT w przedsiębiorstwie, to działania, których często nie widać, a które realnie wpływają na jakość i efektywność zarządzania biznesem. Dlatego, w naszej ofercie znajdziesz również usługę dotyczącą tworzenia nowoczesnych rozwiązań sieciowych, dzięki którym otrzymasz gwarancję profesjonalnego oraz w pełni bezpiecznego administrowania i zarządzania infrastrukturą IT w Twojej firmie. Zajmujemy się tworzeniem oraz budowaniem nowoczesnych sieci komputerowych z dostępem do Internetu, które oparte są na systemach Microsoft Windows, Microsoft Windows NT, Novell, Linux i UNIX oraz oferujemy ich pełną administrację oraz ciągłe wsparcie techniczne.

Dzięki nam otrzymasz profesjonalne usługi, dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Pomożemy Ci w stawianiu pierwszych kroków w wdrażaniu infrastruktury informatycznej w Twojej działalności, a także w rozbudowie już istniejącej. Sprawdź, jakie korzyści dla Twojej firmy przyniesie Ci współpraca z nami.

Dlaczego warto powierzyć zarządzanie sieciami komputerowymi profesjonaliście?

Pierwszym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z takich usług jest fakt, że dzięki temu realnie redukujesz koszty związane z zatrudnieniem informatyka w Twojej firmie, a co za tym idzie nie przejmujesz się nadzorem i prawidłową realizacją jego działań. Po drugie, dzięki redukcji kosztów możesz przenieść je na inne obszary Twojej działalności i skutecznie je rozwijać. Takie rozwiązanie przyczyni się do bardziej efektywnego zarządzania biznesem i będzie świadczyć o jego nowoczesnym i profesjonalnym charakterze.

Co otrzymasz w zamian za skorzystanie z naszej oferty?

Nasi specjaliści zajmą się każdym zadaniem związanym z obszarem IT w Twojej firmie. Poniżej prezentujemy kilka z najważniejszych działań, jakie możemy dla Ciebie zrealizować w zakresie wdrażania i zarządzania sieciami komputerowymi w Twojej firmie:

 • Instalacja, konfiguracja i administracja systemami Windows, Windows NT, Windows Server, Novell, Linux/UNIX oraz pomoc telefoniczna i e-mailowa w ramach wsparcia dla tych systemów;
 • Serwery usług: WWW, pocztowe (SMTP/POP3/IMAP), nazw domen (DNS), proxy, FTP, DHCP;
 • Konfiguracja m.in. firewalli, baz danych, bramek antywirusowych;
 • Kompleksowe zabezpieczanie serwerów i sieci;
 • Stałe monitorowanie serwerów i usług;
 • Modernizacja i aktualizacja sprzętu i oprogramowania;
 • Serwery wirtualne;
 • Kompleksowe zarządzanie infrastrukturą sieciową;
 • Doradztwo techniczne i przeprowadzanie audytów (bezpieczeństwa sieciowego i legalności);
 • Tworzenie kopii zapasowych danych (backup);
 • Rejestracja i utrzymanie domen;
 • Szkolenia z interesujących Państwa dziedzin;
 • Sprzedaż urządzeń i materiałów do tworzenia i rozbudowy sieci.
Dodatkowo, oprócz wyżej wymienionych usług oferujemy Ci również budowę i monitorowanie sieci LAN/WAN/VPN w Twojej firmie.
serwer

Co to takiego?

Każdy sprzęt oraz komunikacja między działami firmy i jej pracownikami wymaga odpowiedniego połączenia sieciowego. Zaczyna się ono od najprostszych i najbardziej podstawowych metod łączności, jak np. LAN i WAN, a kończy się na skomplikowanych i odpowiednio szyfrowanych połączeń wirtualnych, takich jak połączenie sieciowe VPN.
Sieć LAN to lokalne połączenie sieciowe, które służy do podstawowego skomunikowania przedsiębiorstwa. Dostęp do sieci LAN umożliwia się za pośrednictwem Ethernetu, a jej rozległość może obejmować jeden obszar lub dział firmy, albo całą jej siedzibę.
Sieciami WAN nazywamy takie połączenia, które mają zdecydowanie większy zasięg niż sieć lokalna, a swoim obszarem oraz funkcjonalnością mogą obejmować cały obszar miejski. Łączenie się do sieci WAN przebiega bezprzewodowo i nie wymaga połączeń lokalnych.
Trzecim rodzajem połączenia sieciowego jest sieć VPN, czyli bezpieczne połączenie między oddziałamy Twojej firmy poprzez sieć wirtualną. Sieć buduje się poprzez stworzenie wirtualnego tunelu pomiędzy oddalonymi od siebie sieciami lokalnym przy użyciu publicznych zasobów Internetu, czego rezultatem jest widoczność jej jako jednej sieci firmowej. Skorzystanie z tego rodzaju usługi pozwala na dostęp do zasobów firmy dla wielu pracowników oraz umożliwia uzyskanie większego zaufania w kontaktach z partnerami handlowymi.

W naszej ofercie znajdziesz:

 • Usługę projektowania oraz rozbudowania sieci przewodowych (LAN) i bezprzewodowych (WAN)
 • Montaż okablowania sieciowego w najnowszych technologiach – panele krosowe z modułową obudową, kanały kablowe DLP, samoodizolowujące złącza i wiele innych,
 • Stałe monitorowanie łączy i interwencję u ich dostawców.
 • Usługę stworzenia bezpiecznego połączenia między oddziałami firmy poprzez sieć wirtualną (VPN).
 • Usługę bezpiecznego transferu danych w obrębie sieci VPN, przy użyciu kompresji oraz bezpiecznych metod szyfrowania danych.

Skorzystanie z naszych usług da Ci gwarancję wykorzystywania profesjonalnych metod oraz technologii informacyjnych do zarządzania Twoim przedsiębiorstwem, a także zapewni odpowiedni i w pełni bezpieczny transfer danych w firmie.

Doradztwo IT

W naszej ofercie znajdziesz również specjalistyczne doradztwo i konsulting w zakresie IT.

 

Poznaj nasze trzy wartości, którymi kierujemy się w swojej pracy i, na których budujemy swoją markę:

Profesjonalizm

Zajmujemy się tworzeniem profesjonalnej strategii informatyzacji. Opracowujemy kompleksowe strategie informatyczne, doradzamy w zakresie technologii informacyjnych wdrażanych w firmach oraz prowadzimy indywidualne konsultacje w zakresie prawidłowego funkcjonowania środowiska IT wielu przedsiębiorstwach.

Doświadczenie

Nasze wieloletnie doświadczenie zbudowaliśmy na kilkudziesięciu zrealizowanych zleceniach, od wdrażania najprostszych rozwiązań po najbardziej skomplikowane projekty IT w wielu firmach, organizacjach i przedsiębiorstwach.

Indywidualne podejście do każdego Klienta

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Nie ma dla nas znaczenia czy pracujemy dla małej firmy, czy dużej organizacji. Na każdym etapie realizacji naszych usług swoje wizje oraz rozwiązania konsultujemy z naszymi Klientami, ponieważ wierzymy, że dobre i szczere relacje z Zleceniodawcą prowadzą do sukcesu i są najlepszą wizytówką naszej działalności.

Przy tworzeniu najprostszych, jak i tych bardziej rozbudowanych systemów informatycznych, trzeba opierać swoje działania na profesjonalnej strategii informatyzacji, ponieważ to ona stanowi fundament, na którym można stworzyć skuteczne narzędzie do bardziej efektywnego zarządzania biznesem. Dzięki profesjonalnie dobranemu planowi działania i wyspecjalizowanej infrastrukturze IT, potrzeby Twojej firmy będą w pełni zrealizowane, a procesy w niej zachodzące będą przebiegać w sposób bezpieczny oraz skuteczny.

Co możemy Tobie zagwarantować?

 • IT-Gramza oferuje Ci realizację projektów informatycznych na każdym etapie ich wdrażania oraz wspiera ich wsparcie techniczne przez cały okres współpracy.
 • Realizację celów biznesowych Twojego przedsiębiorstwa poprzez rekomendowane przez nas konkretne rozwiązania informatyczne.
 • Oferujemy Ci profesjonalne narzędzia wspomagające, specjalistyczną metodykę pracy oraz opiekę powdrożeniową każdego z naszych projektów.
 • Konsultacje i doradztwo na każdym etapie wdrażania nowych rozwiązań oraz szkolenia w zakresie, który Ciebie interesuje.
office
sala

Jakie otrzymasz korzyści wynikające z konsultingu IT?

 • Pomoc w wyborze odpowiedniej strategii implementacji technologii informatycznych w Twoim przedsiębiorstwie.
 • Pełne wsparcie technologiczne na każdym etapie wdrażania strategii.
 • Ograniczenie ryzyka podjęcia niewłaściwych decyzji wynikających z niewiedzy skutkujących stratami finansowymi.
 • Racjonalizacja struktury informatycznej.
 • Przewidywalność kosztów poniesionych na rozwiązania IT.

W naszej pracy kierujemy się zasadą, która mówi, że nie ma złych pomysłów, są tylko niewłaściwe narzędzia oraz metody ich realizacji. Dlatego, jeśli uważasz, że Twoja firma wymaga ulepszeń w zakresie funkcjonującego w niej środowiska IT lub potrzebujesz stworzyć je od zera, skontaktuj się z nami, a my postaramy się sprostać Twoim oczekiwaniom i zrealizować projekt, który będzie rzeczywiście usprawniał procesy biznesowe w Twojej firmie.