Skip to main content

Sieć i cała infrastruktura IT w firmie to dość szeroki i skomplikowany temat, często klienci nie zdają sobie sprawy… jak bardzo. Pracownik w firmie posiada służbowy komputer, czasami intranet lub współdzielony przez innych pracowników dysk sieciowy, dostęp do urządzeń sieciowych i na tym w zasadzie kończy się jego doświadczenie z działaniem sieci komputerowej w organizacji, w której pracuje. Jednakże sieć stanowi fundament infrastruktury IT, którego głównym celem jest zapewnienie wszystkim ciągłości procesów biznesowych.

 

Sieci są różne

Od sprawnego działania sieci zależy wiele w firmie. Istnieją jeszcze firmy, które nie posiadają rozwiązań sieciowych. Jednakże sieci są różne i firmy, które korzystają z tych rozwiązań często ponoszą konsekwencje związane z nieprawidłowym wdrożeniem systemu. Poza samą instalacją i konfiguracją urządzeń sieciowych ważny jest także system ochrony sieci, mający zapewnić bezpieczeństwo, a także backup danych (najczęściej doceniany dopiero w awaryjnych sytuacjach) lub inne zaawansowane usługi sieci (jak np. aktualizacja oprogramowania).

 

Nowoczesne i bezpieczne rozwiązania

Dobrze zaprojektowana sieć IT daje możliwość zarządzania zarówno podstawowymi, jak i zaawansowanymi usługami sieciowymi, dostępem do internetu oraz aplikacji sieciowych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy zminimalizować przestoje w firmie, które często oznaczają po prostu koszty, będące konsekwencją niedziałającej sieci. W konsekwencji obowiązującej ustawy RODO istotne jest także zarządzanie tożsamością i dostępem do systemów, tak aby wszystkie dane kontrahentów oraz klientów były chronione.

 

Jak ocenić sprawność sieci?

Poprawne działanie sieci IT to przede wszystkim komfort dla wszystkich pracowników w firmie, ale także przyspieszenie wykonywania powierzonych zadań dzięki łatwiej dostępności do narzędzi. Zapewnienie ciągłości pracy jest możliwe, kiedy sieć działa niezawodnie, zastosowane rozwiązania są nowoczesne, a bezpieczeństwo zagwarantowane. Tu możesz nam zaufać – jako IT-Gramza możemy zapewnić ci ciągłość i efektywność pracy dzięki nowoczesnym rozwiązaniom.