Skip to main content

Wiele z nas w przeciągu swojego życia miało do czynienia z potrzebą naprawy komputera. Pewnie niejeden z nas podejmował się trudu naprawienia blaszanej puszki, albo samodzielnej konfiguracji programów komputerowych. Jednak są takie awarie i usterki, których nie zdoła naprawić samozwańczy informatyk rodzinny i których naprawę musimy zlecić profesjonalistom.

Czym zajmuje się serwis komputerowy?

Do serwisu możemy zgłosić się z niemal każdą awarią związaną z naszym komputerem, jego dyskiem, pamięcią, czy też z innymi usterkami związanymi z zainstalowaniem wadliwego oprogramowania, albo zawirusowania naszego systemu poprzez niewłaściwą ochronę antywirusową. Oprócz napraw związanych z samym komputerem czy notebookiem, serwisanci zajmują się również naprawą drukarek, monitorów, wymianą uszkodzonych akcesoriów, modernizacją jednostek komputerowych oraz sieci, a także doradztwem w sprawie zakupów sprzętu.

Zakres działań serwisów komputerowych jest naprawdę duży i uzależniony od ilości zatrudnianych serwisantów, informatyków a także programistów.

Kiedy Twój komputer potrzebuje specjalistycznej diagnozy?

Bywa tak, że nasz komputer działa sprawnie, nie dotknęła go żadna awaria, ale czas jego pracy zaczyna spowalniać, a otworzenie kilku programów naraz, czy też edytorów tekstów zajmuje dłużej niż zwykle. Taka sytuacja może być spowodowana niewłaściwą aktualizacją oprogramowania. Nie zawsze bowiem pamiętamy o tym, aby aktualizować komputer lub celowo wymuszamy na systemie, aby odłożył wymagane aktualizacje w czasie. Niestety takie podejście skutkuje nagromadzeniem się potrzebnych uaktualnień, które są niezbędne do sprawnego i bezpiecznego korzystania z naszego systemu. W takim momencie warto zwrócić się do profesjonalnego serwisu komputerowego, który przeprowadzi szybką diagnostykę pod kątem blokowanych aktualizacji, a także usterek w systemie operacyjnym naszego komputera.

Jak działają serwisy komputerowe?

Odeszliśmy już od momentu, kiedy w celu naprawienia naszego komputera musieliśmy udać się do najbliższego serwisu. W dzisiejszych czasach wiele usterek oraz awarii można naprawić zdalnie. Jeśli usterka uniemożliwia nam normalną pracę, a zależy nam na szybkim wykonaniu określonego zadania, najlepiej skorzystać z pomocy „na odległość”. Takie rozwiązanie jest nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bardzo wygodne. Jednak są też sytuacje, w których wizyta w serwisie jest nieunikniona, a należą do nich fizyczne usterki komputera, czy też utrata danych z dysków.

Ile zapłacę za serwis komputerowy?

Ceny usług serwisów komputerowych uzależnione są od skali awarii, bądź usterki z jaką się zgłaszamy. Każdy serwis komputerowy wycenia swoją usługę indywidualnie, dlatego ciężko jest jednoznacznie określić ile zapłacimy za profesjonalną pomoc. Kiedy zależy nam na diagnostyce naszego komputera, zawsze warto zgłosić się do kilku firm i poprosić o wycenę, to z pewnością pomoże nam wybrać jaka oferta będzie dla nas najatrakcyjniejsza cenowo.