Skip to main content

Jakie zmiany przyniesie Windows 11 dla użytkowników? Czy nowe środowisko Microsoftu będzie przełomowe dla komfortu i optymalizacji pracy? W tym tekście sprawdzimy, co będziesz na nas czekać pod flagową 11.

Oficjalną datę premiery nowego Windowsa 11 zaplanowano na 20 października 2021 r. Zegar tyka odmierzając tygodnie, dni i godziny do wyczekiwanej, przynajmniej w środowisku entuzjastów tego systemu operacyjnego, zmiany.

Użytkownicy dotychczasowej „dziesiątki” od momentu pojawienia się informacji o nowej wersji Windowsa bacznie śledzili informacje o nowych możliwościach, funkcjonalności oraz zupełnie odświeżonym wyglądzie kolejnej wersji systemu firmy Microsoft. Wraz z pojawianiem się coraz to nowszych informacji, zdjęć oraz prezentacji nowego systemu, pojawiały się także fale komentarzy sceptyków tej zmiany. Jak więc będzie prezentowała się nadchodząca wielkimi krokami jedenastka?

Menu i rozmieszczenie ikon

Najbardziej zauważalną zmianą nowego systemu operacyjnego Microsoftu jest oczywiście wygląd menu nowego Windowsa oraz sposób rozmieszczenia ikon pulpitu oraz okna nawigacyjnego wyszukiwarki. W wyglądzie zrezygnowano także z „kanciastego” i prostego wyglądu okien, porzucając go na rzecz bardziej obłych, zaokrąglonych kształtów. Ta zmiana na pewno sprawiła, że system prezentuje się nowocześniej i nie nawiązuje już do swoich, znanych już chyba wszystkim „kafelek”, które przy premierze „dziesiątki” wzbudzały w wielu użytkownikach krytykę i okazywały się mało funkcjonalne.

Przejrzystość okien

To kolejna bardzo zauważalna zmiana w designie dotychczasowego Windowsa. Da się zauważyć, że nowa wersja systemu odbiega od wypracowanej przez lata prostoty
i minimalizmu prezentowanego dotychczas designu. Nowy wygląd okien to na pewno powiew dużej świeżości, która może spodobać się użytkownikom.

Nowe kompozycje oraz widgety

Nowa wersja Windowsa zdaje się być bardzo dopasowana do potrzeb użytkownika. Sposób tworzenia kompozycji oraz bardziej spersonalizowanego feedu, to kolejna zmiana, która może pozytywnie wpłynąć na optymalizację pracy użytkowników systemu. Dotychczasowa personalizacja wyglądu okien była dosyć okrojona, a personalizacja Windowsa była możliwa tylko do konkretnego etapu.

Optymalizacja i łatwe nawigowanie aplikacjami zdalnymi

Kolejną dużą zmianą będzie bardziej intuicyjne oraz łatwiejsza komunikacja z innymi użytkownikami poprzez integrację MS Teams. Dostęp do aplikacji będzie możliwy z poziomu paska zadań, a funkcje tej appki będą bardziej przypominały okna czatu z funkcją umożliwiającą wysyłanie SMS.

To tylko kilka z najbardziej zauważalnych zmian jakie przygotował dla użytkowników Microsoft. Jaki będzie tak naprawdę nowy system, jakie zmiany za sobą przyniesie oraz jak wpłynie na pracę i optymalizację procesów jego użytkowników, o tym przekonamy się prawdopodobnie pod koniec października tego roku. Czy warto czekać na tę premierę? Zawsze warto być otwartym na nowe możliwości oprogramowania, które mogą okazać się bardziej dopracowane względem starszej wersji oraz, które mogą skutecznie podnieść komfort pracy, a także okazać się bardziej intuicyjne
i wygodniejsze.