Skip to main content

Korzystanie z komputera, który nie nadąża za zapisywaniem plików, tnie się przy otwarciu zbyt wielu okien oraz nie reaguje na nasze polecenia, staje się prawdziwą udręką, a także rodzi w nas frustracje. W takich momentach jedyne, co nam przychodzi do głowy, to zainwestowanie w nowy sprzęt. Ale czy to na pewno jedyne, możliwe rozwiązanie?

Zakup nowego komputera to rozwiązanie zdecydowanie najprostsze, ale także najbardziej kosztochłonne. Jeśli nasz stary komputer posiada dobre parametry, ale ma problem z dynamiczną pracą, warto rozważyć zmianę dysku z HDD na SSD.

Mały koszt, duża zmiana

Dodatkowa pamięć RAM oraz dobry procesor są na pewno pomocne w bardziej efektywniejszej pracy komputera, ale prawdziwą pełnię możliwości daje dyska SSD. Dlaczego jest lepszy od zwykłego dysku HDD? Dysk twardy SSD znacznie poprawia wydajność komputera, a to wszystko za sprawą jego niestandardowej względem zwykłego dysku HDD, budowie. Dysk SSD składa się bowiem z kilku równoległych kości NAND, co pozwala na zapis na kilku źródłach danych, zwiększając tym samym wydajność naszego sprzętu. Praca z dyskiem SSD przynosi dużo bardziej zadawalające efekty niż praca na zwykłym dysku HDD. Komputer, oprócz zdecydowanie lepszej wydajności, szybciej pracuje i lepiej radzi sobie z zapisywaniem oraz gromadzeniem dużej ilości danych.

Inwestycja w dysk SSD nie jest zbyt kosztowna. Oczywiście jego cena uzależniona jest przede wszystkim od jego pojemności oraz generacji. Jednak do standardowej pracy z komputerem oraz poprawy jego wydajności wystarcza już inwestycja w dysk SSD o pojemności 240 GB, który można dostać w przedziale cenowym 120 – 170 zł. W porównaniu do inwestycji w nowy procesor, czy ostatecznie nowy sprzęt, koszt ten wydaje się być niewielki.

Jak wymienić dysk SSD?

Wymiana dysku SSD nie jest bardzo skomplikowana, jednak jeśli zależy nam na tym, aby wszystko działało prawidłowo, a nasze dane nie ucierpiały, najlepiej jest ją zlecić profesjonalnej firmie IT. Specjaliści wymienią dysk szybko, a także zadbają o odpowiednie zabezpieczenie danych zapisywanych na dysku HDD.

Jaka firma IT w Bydgoszczy?

Odpowiednia diagnostyka naszego komputera pod kątem oceny jego wydajności oraz żywotności możliwa jest dzięki profesjonalnemu doradztwu IT.  Diagnostyka komputera przez specjalistów pozwoli na rzetelną ocenę oraz kalkulację kosztu ulepszeń, które pozwolą na korzystanie z naszego laptopa jeszcze przez długi czas. Zarówno wymiana dysku HDD na dysk SSD, jak i wymiana procesora, czy rozbudowanie dodatkowej pamięci, to czynności, które powinny być przeprowadzone w sposób odpowiedni i bezpieczny. Dlatego najlepiej jest je zlecić firmie, która posiada doświadczenie w serwisowaniu sprzętów komputerowych, a także potrafi zaproponować swoim klientom rozwiązania najbardziej dla nich odpowiednie oraz ekonomiczne. Decydując się na skorzystanie z pomocy doświadczonych informatyków oraz oddając komputer w ich ręce, możemy być pewni, że nasz sprzęt zostanie odpowiednio zabezpieczony, a ulepszenia, które zostaną wprowadzone pozwolą jeszcze na długą i wydają pracę na naszym wieloletnim laptopie.