Skip to main content

Awaria komputera lub systemu ERP w firmie skutecznie paraliżuje prace przedsiębiorstwa, a co za tym idzie naraża je na niepotrzebne przestoje w pracy. Każdy, kto choć raz spotkał się z awarią sprzętu w pracy lub programu, na którym pracuje, wie, że takie sytuacje niepotrzebnie generują stres i uniemożliwiają komfortowe wykonywanie pracy.

Jak szybko i skutecznie naprawić awarię sprzętu IT w firmie?

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście skorzystanie z usług profesjonalnej firmy informatycznej, która w szybki i skuteczny sposób może naprawić powstałe awarie w naszej firmie. Co jeśli nie korzystamy na co dzień z usług informatycznych i nie mamy dostępu do informatyka na miejscu, a chcemy jak najszybciej rozwiązać powstały problem? W tym przypadku z rozwiązaniem przychodzi informatyczna pomoc zdalna.

Korzystanie z informatycznej pomocy zdalnej

Wiele firm informatycznych posiada w swojej ofercie usługę informatycznej pomocy zdalnej. Na czym ona polega?

Zdalne połączenie z komputerem możliwe jest poprzez instalację specjalnego programu, który umożliwia wyświetlenie pulpitu komputera i sterowanie nim na innym laptopie. Dzięki temu informatyk może sprawdzić, co wymaga naprawy i przystąpić do rozwiązania problemu bez potrzeby przyjeżdżania na miejsce. Połączenie z drugim laptopem możliwe jest poprzez udostępnienie ID, na które składa się ciąg cyfr i liter oraz specjalnego hasła.

Jakie programy do połączenia zdalnego są najpopularniejsze?

Do najbardziej popularnych programów do połączenia zdalnego należą:

– TeamViewer,
– AnyDesk,
– Chrome Desktop,
– Splashtop.

Wszystkie wyżej wymienione programy działaj w bardzo podobny sposób, umożliwiając połączenie zdalne z innym komputerem. W zależności od wybranego oprogramowania, użytkownik może połączyć się nawet bez konieczności instalacji aplikacji na drugim komputerze.

Pomoc zdalna – wiele możliwości

Dzięki usłudze informatycznej pomocy zdalnej, możemy w szybki i skuteczny sposób naprawić awarię naszego komputera bez potrzeby zawożenia go do serwisu. Taka rozwiązanie pomocne jest zwłaszcza, gdy jesteśmy na wyjeździe służbowym, a nasz laptop napotkał na jakiś błąd, który chcemy szybko naprawić.

Pomoc zdalna to niezwykle przydatna usługa, która, dopóki nie dotyczy mechanicznego uszkodzenia sprzętu, nie posiada w zasadzie żadnych ograniczeń.